Szkolenia

Oferuję Państwu przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń z zakresu zarządzania strategicznego, finansów menedżerskich i kontrolingu. Ich celem jest przekazanie uczestnikom konkretnej wiedzy z danego zakresu, czemu sprzyja formuła warsztatowa oraz dyskusja służąca wymianie praktycznych doświadczeń. W przypadku szkoleń zamkniętych istnieje możliwość pracy na dokumentach i przykładach praktycznych klienta. Po zakończeniu każdego ze szkoleń pozostaję do dyspozycji uczestników w zakresie odpowiedzi na ewentualne pytania związane z danym zakresem tematycznym. Poniżej znajdą Państwo przykładowe tematy oferowanych przeze mnie warsztatów szkoleniowych:

  1. Zarządzanie przez cele i KPI. Spójność celów i odpowiedni dobór miar ich realizacji jako warunki konieczne dobrego zarządzania. Przeczytaj O zarządzaniu przez cele i KPI
  2. Jak wyprowadzić firmę z kryzysu? Zdiagnozowanie kryzysu oraz opracowanie i wdrożenie strategii naprawczej.
  3. Budowanie strategii wzrostu wartości przedsiębiorstwa z wykorzystaniem praktycznych narzędzi analizy strategicznej oraz zrównoważonej karty wyników (BSC).
  4. Jak zrozumieć finanse firmy i wpływać na jej wyniki finansowe? Finanse dla zarządzających.
  5. Jak rzetelnie i szczegółowo ocenić kondycję finansową przedsiębiorstwa na podstawie analizy sprawozdań finansowych? Analiza finansowa dla zaawansowanych.
  6. Zarządzanie płynnością finansową i kapitałem obrotowym netto.
  7. Praktyczne sposoby pomiaru wzrostu wartości przedsiębiorstwa z punktu widzenia właściciela.
  8. Kluczowe wskaźniki w obszarze HR. Kontroling personalny.
  9. Przywództwo i uczciwość w zarządzaniu a narzędzia wpływu społecznego - aspekty etyczne i psychospołeczne.
  10. Polityka cenowa - aspekty marketingowe i finansowe (szkolenie tylko dla nabywców towarów i usług).

Programy w/w szkoleń są dostępne na życzenie. Istnieje również możliwość dopasowania tematyki i programu szkolenia do potrzeb klientów. Przykładowy program szkolenia mojego autorstwa znajdą Państwo tu: http://witoldprzedpelski.pl/2013/01/zarzadzanie-i-sukcesja-w-firmach-rodzinnych/

Swoją ofertę szkoleniową kieruję do osób, które chcą pozyskać konkretną wiedzę i umiejętności jej zastosowania, nie zaś do ludzi, którzy kolekcjonują certyfikaty, bądź też takich, dla których szkolenie jest jedynie odskocznią od obowiązków w pracy.

Dotychczas szkoliłem menedżerów i specjalistów z takich firm jak: BSPiR Energoprojekt Katowice, Credit Agricole Bank, Dajar, EkoWodrol, FTT Wolbrom, GOP Beta, Hert, Intermag, Koleje Mazowieckie, KZWM Ogniochron, Lakma Strefa, Marwit, OLPP, OST Gromada, PKF BPO Consult, Pol-Miedź Trans, PRS Wschód, PSO Maskpol, SMP Poland, Stalprodukt Serwis, Stovit Group, ULMA Construccion, UniCredit, Wago Elwag, WWF, ZCh Police i in.

Moja dotychczasowa średnia ocen ze szkoleń otwartych i zamkniętych to 5,5 w skali od 1 do 6 (4,6 w skali od 1 do 5).